Rady pro stěhování

Chcete-li se stěhovat, naleznete zde různé rady a tipy,
které se Vám budou jistě hodit.

Pro všechny typy bydlení platí:

Pro všechny typy bydlení platí:

U bytů platí:

U rodinných domů platí:

U bytů platí:

U rodinných domů platí:

Jak si usnadníte stěhování pomocí stěhovací firmy:

Chcete-li se stěhovat, objednejte stěhovací firmu, nikoliv autodopravu – rozdíl je v tom, že stěhovací firma má k dispozici nejen auto, ale hlavně zkušený personál.
 

Je lepší, když se na vybranou firmu lépe informujete. Nejlépe je zajít přímo na adresu, kde sídlí. Kvalitní a zajištěná firma by měla mít přijímací kancelář, kde si s dispečerem nebo technikem zkonzultujete specifické a konkrétní podmínky, popřípadě požadavky Vašeho stěhování či vyklízení atd. Také se dozvíte, kolik má firma stálých pracovníků a jaká vozidla používá.
Nedejte jen na telefonické objednání. Spousta tzv. firem v reklamní kampani udává nepravdivé údaje. Tyto firmy většinou ani nemají profesionální zázemí.

Kanceláře vedou v osobních obydlích a k provedení práce nabírají brigádnické sily, které nemají takovou praxi a práce se zbytečně prodlužuje, nebo dochází ke škodní události. Tyto firmy zpravidla účtují nižší sazby za pracovníky, ale i když si je zákazník objedná, tak je většinou celková cena vyšší než u kvalitní firmy.

Protože se cena odvíjí od celkové doby prováděných služeb.
Rozsah prací stěhovací firmy by měl být široký – od stěhování v rámci objektu např. při malování, přes demontáž a montáž až po kompletní stěhování a vyklízení nemovitostí (např. i včetně stavebního materiálu).

Je sice možné stěhovat i malé objemy, ale sazby jsou vázány na hodinu práce a nikoliv na množství věcí.
Při výměně bytu je levnější objednat jednu firmu na obě domácnosti – auto je vytíženo tam i zpět a zabráníte např. střetu dvou firem, kdy jedna přijede vykládat, ale druhá ještě nemá naloženo – dvě stěhování v jednom domě velmi prodlouží jeho dobu a tím i zvýší cenu.

Neobjednávejte auto se dvěma pracovníky, ale se třemi – i když je to na první pohled nelogické, ušetříte – jeden pracovník totiž musí skládat věci v autě – ve chvíli kdy dva pracovníci jdou od auta pro druhou skříň, ve třech jdou již pro třetí kus nábytku.

Neobjednávejte na 1+1, 2+1 a 3+1 více než jedno auto a pět lidí – při více lidech budete mít sice zařízení domu u auta dříve, ale to se musí do auta poskládat a vzniknou zbytečné prostoje.
Zajistěte volný příjezd co nejblíže objektu – každý metr znamená delší čas a více peněz.
Nenechávejte balení věcí až na den stěhování.
Věci balte tak, abyste je unesli i Vy – zařízení se musí většinou několikrát položit a je lepší, když s co největším počtem krabic a pytlů může manipulovat jedna osoba.
Skříně, sedačky a postele s úložným prostorem nenechávejte plné – nejsou vyráběny na takové zatížení a pokud se při stěhování nerozpadnou, určitě se sníží kvalita spojů, s plnou skříní oblečení se navíc velmi těžko manipuluje a může dojít ke kolizi.

Skříně nestačí zamknout a přelepit – zavažte je vodorovně, volné poličky vyjměte a klíče dobře uschovejte.

Jak si usnadníte stěhování pomocí stěhovací firmy:

Chcete-li se stěhovat, objednejte stěhovací firmu, nikoliv autodopravu – rozdíl je v tom, že stěhovací firma má k dispozici nejen auto, ale hlavně zkušený personál.
Je lepší, když se na vybranou firmu lépe informujete. Nejlépe je zajít přímo na adresu, kde sídlí. Kvalitní a zajištěná firma by měla mít přijímací kancelář, kde si s dispečerem nebo technikem zkonzultujete specifické a konkrétní podmínky, popřípadě požadavky Vašeho stěhování či vyklízení atd. Také se dozvíte, kolik má firma stálých pracovníků a jaká vozidla používá. Nedejte jen na telefonické objednání. Spousta tzv. firem v reklamní kampani udává nepravdivé údaje. Tyto firmy většinou ani nemají profesionální zázemí. Kanceláře vedou v osobních obydlích a k provedení práce nabírají brigádnické sily, které nemají takovou praxi a práce se zbytečně prodlužuje, nebo dochází ke škodní události. Tyto firmy zpravidla účtují nižší sazby za pracovníky, ale i když si je zákazník objedná, tak je většinou celková cena vyšší než u kvalitní firmy. Protože se cena odvíjí od celkové doby prováděných služeb. Rozsah prací stěhovací firmy by měl být široký – od stěhování v rámci objektu např. při malování, přes demontáž a montáž až po kompletní stěhování a vyklízení nemovitostí (např. i včetně stavebního materiálu). Je sice možné stěhovat i malé objemy, ale sazby jsou vázány na hodinu práce a nikoliv na množství věcí. Při výměně bytu je levnější objednat jednu firmu na obě domácnosti – auto je vytíženo tam i zpět a zabráníte např. střetu dvou firem, kdy jedna přijede vykládat, ale druhá ještě nemá naloženo – dvě stěhování v jednom domě velmi prodlouží jeho dobu a tím i zvýší cenu. Neobjednávejte auto se dvěma pracovníky, ale se třemi – i když je to na první pohled nelogické, ušetříte – jeden pracovník totiž musí skládat věci v autě – ve chvíli kdy dva pracovníci jdou od auta pro druhou skříň, ve třech jdou již pro třetí kus nábytku.
Neobjednávejte na 1+1, 2+1 a 3+1 více než jedno auto a pět lidí – při více lidech budete mít sice zařízení domu u auta dříve, ale to se musí do auta poskládat a vzniknou zbytečné prostoje. Zajistěte volný příjezd co nejblíže objektu – každý metr znamená delší čas a více peněz. Nenechávejte balení věcí až na den stěhování. Věci balte tak, abyste je unesli i Vy – zařízení se musí většinou několikrát položit a je lepší, když s co největším počtem krabic a pytlů může manipulovat jedna osoba. Skříně, sedačky a postele s úložným prostorem nenechávejte plné – nejsou vyráběny na takové zatížení a pokud se při stěhování nerozpadnou, určitě se sníží kvalita spojů, s plnou skříní oblečení se navíc velmi těžko manipuluje a může dojít ke kolizi.
Skříně nestačí zamknout a přelepit – zavažte je vodorovně, volné poličky vyjměte a klíče dobře uschovejte.